Як обрати «правильне» морозиво в магазині: поради фахівців

На що потрібно звернути увагу.

Нутриціологи розповіли, на які нюанси слід звернути увагу під час купівлі морозива. За їх словами, важливо вміти правильно вибирати цей продукт, щоб унеможливити неприємні ризики та наслідки, інформує Ukr.Media.

Перше, на що потрібно подивитися покупцеві, — це етикетка. Наприклад, морозиво з додаванням рослинних жирів має позначатися виробником як "морозиво із замінником молочного жиру". А вага продукту має бути вказана в грамах, оскільки відомості про об'єм у мілілітрах не відображають фактичної маси ласощів, пояснили експерти.

Також лікарі порекомендували вивчити перелік стабілізаторів. Вони передбачені технологією виробництва і дають змогу зберегти форму десерту. Допускаються такі натуральні стабілізатори й згущувачі, як Е410 (камедь ріжкового дерева), Е415 (ксантова камедь), Е471 (моно- і діглеціриди жирних кислот) і деякі інші.

Морозиво має зберігати свою первісну форму. Якщо ласощі деформовані, значить, були порушені умови зберігання продукту. Якщо вони розморожувалися і повторно заморожувалися, це негативно відіб'ється не тільки на смакових якостях солодощів, а й на їхній безпеці, додали нутриціологи.

Так, перша ознака повторного заморожування морозива — відчуття піску в роті, спричинене дрібними кристаликами льоду, що утворюються при підвищенні температури зберігання до 12-13 °C. Як наголосили експерти, саме за цієї температури починаються процеси мікробіологічного псування морозива, що може призвести до розладу кишківника.

Источник