Як будуть доплачувати до пенсій пенсіонерам з великим стажем

Мова йде про чоловіків, у яких страховий стаж — 35 років і про жінок, чий страховий стаж досяг 30 років.

В Україні 1 липня набрала чинності постанова № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 26 червня поточного року, інформує Ukr.Media.

Постанова передбачає доплату до пенсій громадян, які мають великий страховий стаж, щоб їх пенсія досягала 2000 гривень.

Мова йде про чоловіків, у яких страховий стаж — 35 років і про жінок, чий страховий стаж досяг 30 років.

«Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену згідно З законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (незалежно від виду пенсії), з урахуванням страхового стажу у чоловіків — 35, у жінок — 30 років, не досягає 2000 гривень, таким особам виплачують доплату до пенсії в сумі, якої бракує до зазначеного розміру», — йдеться в повідомленні.

В цьому випадку не враховується вид призначеної пенсії за вислугу років, за віком, по інвалідності, по втраті годувальника. Також не враховується факт роботи пенсіонера.

Наприклад, якщо людина має стаж 38 років, а розмір пенсії після липневого перерахунку становить 1876,18 гривні, то йому доплачують 123,82 гривні, щоб виплати досягли 2000 гривень.

Довідка

Деякі розрізняють загальний (трудовий) стаж» і «страховий стаж». Однак, в Україні з 2004 року поняття «трудового стажу» замінено поняттям «страховий стаж».

Загальний (трудовий) стаж — це стаж, який діє в більшості випадків. Його підраховують згідно з записами у трудовій книжці. Трудовий стаж може містити такі поняття як загальний, пільговий та спеціальний стаж роботи.

Страховий стаж — один з видів стажу. Мова йде про якийсь відрізку часу, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в Пенсійний фонд України (ПФУ) в сумі не менше мінімального страхового внеску.

Поняття «страхового стажу» введено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 № 1058-IV (далі — закон № 1058), який набрав чинності з 1 січня 2004 року.

В Україні з цього моменту поняття «трудовий стаж» замінюється поняттям «страховий стаж» і є одним з основних факторів, що впливає на розмір майбутньої пенсії. Трудовий стаж, який був зароблений громадянином України до 2004 року автоматично прирівнюється до страхового.