Харчування по долоні: яким повинен бути розмір порції для жінки

Типи статури та їх вплив на обсяг споживаної їжі.

Якщо на тарілці забагато їжі, зупинитися буває важко. Щоб не було спокуси, навчимося визначати оптимальний розмір порції без прорахунків і кухонних ваг, інформує Ukr.Media.

Зважувати їжу перед тим, як покласти її на тарілку, не доведеться. І рахувати калорії — теж. Визначати свою порцію будемо на око, слідуючи правилу руки, тоді можна і схуднути. А воно говорить про те, що розмір вашої порції пропорційний вашій руці.

Маленька рука — мало їжі, велика рука – багато їжі.

Три типи статури

Ми всі ділимося на три типи статури.

• Астеніки — виглядають крихкими і витонченими. Вони, як правило, високі і худі. Із-за високої швидкості обміну речовин з важкістю набирають вагу, мають низький вміст жиру. М'язи слабко виражені, не рельєфні, незграбні контури тіла. Долонька дуже маленька.

• Нормостеники — мають пропорційну мускулисту фігуру. У чоловіків широкі плечі і груди, вузькі стегна. Жінки цього типу часто здаються більш щільними, ніж тендітні астеніки, проте велика маса тіла обумовлена у нормостеників не жиром, а м'язовою тканиною. Долоня середнього розміру.

• Гіперстеники — володіють широкими округлими формами. Як правило, у них більший вміст жиру, ніж у інших типів. Із-за сповільненого обміну речовин швидко набирають вагу. Долоня велика. В 2 рази більше, ніж у астеніків.

Жіноча порція

• М'ясо: 1 долоню без пальців.

• Риба: нежирні — долоня з пальцями, жирна — долоню без пальців.

• Овочі: жменю.

• Фрукти: кулак.

• Крупи, паста: кулак.

Чоловіки їдять в 2 рази більше жінок. Щасливчики.

Якщо ви їсте 2 або 3 рази на день, то ці порції здадуться для вас занадто маленькими, ви будете відчувати почуття голоду, що, звичайно ж, погано. А ось при 4-5 разове харчування, і краще всього в строго певний час, ви наїстеся. І ви переконаєтеся, що більше цих порцій вашому організму і не потрібно.

Важливе правило

Випийте до їжі склянку води. Так ваша травна система активізується і працюватиме в повну силу. Крім того ви вже заповните шлунок, а відповідно, наїстеся меншою кількістю їжі, ніж з'їли б до цього.

Источник