Грошова компенсації за дні невикористаної відпустки: інформація

Головні деталі в нашому матеріалі.

При звільненні працівника грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки виплачується в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ст. 116 Кзпп), інформує Ukr.Media.

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI).

Суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних відпусток є платою за невідпрацьований час (пп. 2.2.12 п. 2 Інструкції, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5).

ДФС в ІНК від 15.02.2019 р. № 557/ІПК/28-10-27-01-11 надає роз'яснення щодо нарахування ЄСВ на суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.

У разі нарахування і виплати суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки звільненому працівникові ЄСВ на такі суми не нараховується, оскільки суми зазначеної грошової компенсації є платою за невідпрацьований час, а роботодавець не має обов'язки страхувальника щодо звільненого працівника.

Якщо сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки виплачується працюючому працівнику в день звільнення разом з усіма сумами, що належать йому від роботодавця, вона є базою нарахування ЄСВ.