Гройсман підписав закон про розширення повноважень РНБО

Згідно Конституції, президент Петро Порошенко повинен підписати прийнятий законопроект про розширення повноважень РНБО протягом 15 днів.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав прийнятий сьогодні законопроект №1343, що розширює повноваження Ради національної безпеки і оборони.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Тепер документ направлений на підпис президенту. Згідно Конституції, Петро Порошенко повинен підписати прийнятий законопроект протягом 15 днів.

Законопроект про розширення повноважень РНБО підтримали 253 народних депутата при мінімально необхідних 226. Після голосування частина депутатів, включаючи Лещенко, заблокували трибуну, заявляючи, що при прийнятті документа був порушений регламент ВР і Конституція, але після нетривалих переговорів депутати повернулися на свої місця.

Як сказано в пояснювальній записці, цим законопроектом, зокрема, пропонується встановити, що до компетенції РНБО входить не тільки подання пропозицій президентові, але і прийняття власних рішень, у тому числі щодо невідкладних заходів у кризових ситуаціях, які загрожують національній безпеці країни. Крім того, документ передбачає, що у РНБО буде право не тільки контролювати, але й координувати діяльність силових органів.

РНБО з 16 грудня очолює чинний народний депутат від "Народного фронту" Олександр Турчинов.