Франція втратила статус найбільшого фондового ринку Європи

Фото: Getty Images Преторій, будівля, яку займає Euronext, європейська фондова біржа та торговий майданчик у діловому районі Ла-Дефанс на захід від Парижа

Bloomberg повідомляє, що загальна вартість акцій країни нині становить близько 3,13 трлн доларів.

Анонс дострокових парламентських виборів у Франції ввплинула на фондовий ринок країни: він втратив статус найбільшого в Європі менш ніж через два роки після того, як забрав це звання у Британії. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

Заява лідера Франції Еммануеля Макрона про дострокові парламентські вибори минулого тижня «знищила» близько 258 млрд дол із ринкової капіталізації французьких компаній.

Акції банків Societe Generale SA, BNP Paribas SA і Credit Agricole SA — великих власників державного боргу — втратили понад 10% кожна.

Загальна вартість акцій країни нині становить близько 3,13 трлн доларів, які поступаються Британії на рівні 3,18 трлн доларів.

Британія, що теж готується до власних загальних виборів, але її результати вважаються більш стабільними, бо опозиційна Лейбористська партія лідирує в опитуваннях із великим відривом.

У Франції ринкові стратеги поки що не впевнені в тому, що слід повертатися до акцій через невизначеність, пов’язану з державними фінансами та політикою.

Оператори платних доріг Vinci SA і Eiffage SA «впали» через стурбованість тим, що автомагістралі можуть бути повторно націоналізовані, якщо партія Макрона втратить владу.

Як ми вже писали, колишній президент Франції Франсуа Олланд, який очолював країну у 2012-2017 роках, оголосив про участь у позачергових виборах до Національних зборів 

Вибори у Франції: у Макрона не висуватимуть кандидатів у десятках округів

Источник