Факт. Чем страшен грипп и как предупредить его на раннем этапе — Коронавирус

Факт. Чем страшен грипп и как предупредить его на раннем этапе - Коронавирус

Фото: Depositphotos

До 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько 690 тисяч смертей. Такими є щорічні «жнива» сезонного грипу в світі. За даними ВООЗ, в Європі, і Україна не є винятком,  за сезон (восени та взимку) на грип хворіє від 5 до 15% населення.

Але в період коронавірусу про грип майже забули. І справді, минулого року, коли в усьому світі діяли карантинні обмеження, випадків сезонного грипу фіксували порівняно мало. В цьому році люди повертаються до звичного життя – в офіси, ресторани, кафе – і грип знову набуває сили.

Зазвичай цей вірус вражає верхні дихальні шляхи, бронхи, іноді легені. В деяких випадках виникають ускладнення. Наприклад, серцева недостатність чи пневмонія, яка за кілька днів може закінчитись летально. Проте в цьому році навіть звичайний «легкий» грип може виявитись надто небезпечним, якщо він приєднається до коронавірусної інфекції.

Тому, на думку лікарів, важливою стратегією пом’якшення наслідків респіраторних вірусних інфекцій є противірусна терапія на основі лікарських засобів. Сьогодні в наших аптеках представлено широкий асортимент противірусних препаратів, зокрема оригінальних українських. Наприклад, «Амізон®», який користується довірою у покупців. І це не випадково, адже його ефективність проти цілої низки респіраторних вірусів, включно з грипом типу А та В, доведено доклінічними і клінічними дослідженнями не тільки українських вчених, а й міжнародними дослідниками зі США, Німеччини, Австрії та Великої Британії.

Особливістю «Амізону®» є те, що це препарат прямої дії, який впливає на сам вірус, тобто саме на причину хвороби, а не просто полегшує її симптоми.

Вчені, які досліджували препарат, довели, що активна речовина «Амізону®» (енісаміуму йодид) пригнічує РНК-полімеразу вірусу грипу. Це дає змогу зменшити розмноження вірусів та допомагає ефективному відновленню хворих.

Сьогодні «Амізон®» представлено не тільки в Україні, а й Білорусі, Казахстані, Узбекистані та інших країнах.

Незважаючи на те, що сучасна фармацевтика стрімко пішла вперед і ми маємо якісні препарати від різних недуг, хворобу краще попередити. Передусім під час сезонного спалаху інфекції необхідно дотримуватись протиепідеміологічних заходів: уникати великого скупчення людей, носити маски, тримати соціальну дистанцію та часто мити руки. Крім того, профілактика ГРВІ повинна бути спрямована на підвищення захисних сил організму. Це, зокрема: заняття фізкультурою, загартовування, прогулянки на свіжому повітрі, 8-годинний сон та збалансоване харчування. В періоди сезонного грипу до раціону варто додавати продукти з високим вмістом вітаміну С – квашену капусту, журавлину, лимони, ківі, мандарини, апельсини, грейпфрути та природні фітонциди.

А якщо все-таки відчули, що заразились, то при перших симптомах варто звернутися до лікаря.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням лікарського засобу обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією на лікарський засіб. Р.П. UA/6493/01/01 UA/6493/01/02 (наказ МОЗ України № 938 від 14 травня 2021 р.). Виробник: АТ «Фармак», 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 63. тел.: +38 (044) 496-87-87 / e-mail: info@farmak.ua / вебсайт: www.farmak.ua УКР/ПРОМО/11/2021/АМІ/СН/002

Факт. Чем страшен грипп и как предупредить его на раннем этапе - Коронавирус

Факт. Чем страшен грипп и как предупредить его на раннем этапе - Коронавирус

Источник