Екстрені та оральні контрацептиви: в чому різниця?

Екстрені та оральні контрацептиви використовуються для запобігання небажаній вагітності. Хоча вони можуть здатися схожими, між ними є кілька ключових відмінностей. Якщо ви бажаєте дізнатись, про які саме препарати йде мова, інформація є тут — https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ekstrennaya_kontratseptsiya, на сайті медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1.

Препарати для екстреної контрацепції (ЕК)

Ці медикаменти використовують після незахищеного статевого акту або при неефективності контрацепції, тоді як оральні контрацептиви (ОК) приймаються регулярно, щоби запобігти вагітності. ЕК призначена для використання як резервний метод, тоді як ОК є основною формою контролю за народжуваністю.

Гормональна ЕК містить або левоноргестрел, або уліпрісталу ацетат як активний інгредієнт і діє, запобігаючи або затримуючи овуляцію. Такі таблетки приймаються одноразово або двома дозами (залежно від типу препарату) протягом п’яти днів після незахищеного статевого акту. Якщо прийняти протягом перших 24 годин, ефективність запобіганню вагітності становить 95%.

Варто зазначити, що такі медикаменти не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Також їх не можна використовувати як основний метод запобігання вагітності.

Оральні контрацептиви (ОК)

Ці таблетки приймають щодня, з семиденною перервою між упаковками (упаковка містить 21 таблетку), і для ефективності необхідно починати їх прийом з першого дня менструації. Їх також можна використовувати для:

  • регуляції менструальних циклів;
  • зменшення менструальних спазмів;
  • зменшення проявів акне.

ОК інколи мають деякі побічні ефекти: збільшення ваги, зміни настрою та зниження лібідо, проте у сучасних препаратів останнього покоління ці негативні ефекти виражені дуже слабо.

Важливо: перед тим, як почати приймати ОК, варто обов’язково проконсультуватися з гінекологом. Лікар призначить аналізи та на основі їх результатів підбере вам потрібний препарат.

Підсумок

Екстрені та оральні контрацептиви є двома різними типами ліків, які використовуються для запобігання небажаній вагітності. ЕК може бути корисною як резервний варіант, але для регулярного використання не підходить. Як і усі гормональні препарати, обидва типи цих медикаментів мають призначатися лікарем.