Експерт у галузі реформування фінансової системи розповів, що треба для запуску накопичувальної пенсії

У разі запуску нової системи, люди зможуть отримувати не тільки державну пенсію, але і ту, що вони накопичили.

Влада повинна обмежити тарифи пенсійного фонду на обслуговування накопичень українців і добре опрацювати список інструментів, допустимий для використання ПФ у рамках утвердження в Україні другого рівня пенсійної реформи. Це дозволить мінімізувати ризики знецінення пенсійних вкладень людей, запевняє експерт у галузі реформування фінансової системи Міндаугас Бакас, інформує Ukr.Media.

«Якщо, наприклад, щорічний тариф управління активами встановлюється у розмірі 5% від загальної суми активів, що перебувають в управлінні, то можна дуже легко розрахувати, що такий тариф може «з'їсти» навіть пристойний приріст інвестиційного портфеля впродовж 10 років. Думаю, що регулятор повинен тут зіграти основну роль, сформувавши список тарифів. Це типова практика», — підкреслив він.

І додав, що в основу роботи пенсійного фонду повинна ставитися мінімізація ризиків, а не завдання з максимальним заробітком. Виходячи з цього, повинна формуватися формула для вкладень, яка буде прописуватися владою під пенсійну реформу.

Нагадаємо, що другий рівень пенсійної реформи передбачає особисті накопичення кожного українця на індивідуальних рахунках. Він зараз розробляється владою і народними депутатами вносяться різні зміни. У разі запуску нової системи, люди зможуть отримувати не тільки державну пенсію, але і ту, що вони накопичили, відраховуючи щомісяця певну суму на старість.