Двох поплічників ворога з Херсонщини засуджено за державну зраду та колабораціонізм | Кримінальні новини

13.04.2024 18:30

За публічного обвинувачення прокурорів Чернівецької обласної прокуратури двох жителів Херсонщини – ексначальника інспекції ЖКГ Херсонської міської ради та місцевого жителя – так званого «председателя совета молодежи Белозёрского муниципального округа»  визнано винними у державній зраді та колабораційній діяльності.

Кожного з них засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також їх позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 15 та 10 років.

Прокурори довели, що на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, 61-річний чиновник Херсонської міськради підтримав дії окупантів  та добровільно обійняти посаду у незаконно створеному органі влади – так званій «военно-гражданской администрации города Херсона», очоливши відділ технагляду ЖКГ.

Так званий  «начальник» здійснював підривну діяльність проти України та забезпечував утвердження окупаційної влади на тимчасово окупованій території Херсонщини.

Інший зрадник – 30-річний житель Херсона активно співпрацює з ворогом з вересня 2022 року. Він добровільно зайняв посаду так званого «председателя Совета молодежи Белозёрского муниципального округа».

Разом з іншими зрадниками України допомагав ворогу проводити на тимчасово окупованих територіях псевдореферендуми. Під час окупації правобережної Херсонщини був гауляйтером у селі Широка Балка Станіславської громади.

Чоловіки продовжують здійснювати підривну діяльність проти України, переховуючись на тимчасово окупованих рф територіях.

Досудове розслідування у зазначених провадженнях за процедурою in absentia здійснювали слідчі Управління СБУ у Чернівецькій області.

За матеріалами Чернівецької обласної прокуратури

Источник