Для Києва збудують ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо

На кожному березі столиці планують збудувати ТЕЦ, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, таке будівництво передбачає Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації).

Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах, і прагнемо застосовувати ми“, – заявив він.

Такий об’єкт вже створює Львів за фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку. Там будують механіко-біологічний сміттєпереробний комплекс, який використовуватиме потенціал побутових відходів як джерело електричної енергії.

Представники муніципалітету столиці вирішили вивчити досвід колег зі Львова та оглянули об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу та сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.

Як зазначив Петро Пантєлєєв, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.

Джерело