Діоксид титану міститься у двох третинах зубних паст

Загадковий діоксид титану.

Діоксид титану, спірна добавка, оскільки він містить наночастинки, широко присутні в зубних пастах. Асоціація Acting for Environment вимагає, щоб цей продукт — зазвичай званий E171 і який використовується для відбілювання та посилення блиску деяких продуктів — більше не використовувався в зубних пастах або ліках, інформує Ukr.Media.

Асоціація вивчила 408 зубних паст, в тому числі 59 для дітей, що продаються в супермаркетах, аптеках, аптеках і магазинах екологічно чистих продуктів. Дослідження показало, що «дві третини зубних паст (271 з 408) містять діоксид титану». Причому на жодній упаковці не було зазначено, що паста містить діоксид титану в наночастинковому стані. Що стосується зубних паст для дітей, його містили 29 з 59 паст.

Вчені пов'язують збільшення числа захворювань на діабет з масовим виробництвом зубної пасти і косметики з вмістом E171. Фахівці підтвердили свою здогадку за допомогою дослідження на групі з 11 чоловік. Згідно з результатами, у восьми людей в аналізах виявили діоксид титану і всі вони хворіли на діабет другого типу.

Діоксид титану, формула TiO 2, містить наночастинки розміром менше 100 нанометрів, що полегшує їх проникнення в організм. Це викликає стурбованість асоціацій по захисту прав споживачів і навколишнього середовища.

Щодо шкоди або користі від застосування діоксиду титану в харчовій промисловості єдиної думки поки немає. Достовірно відомо, що наночастинки титану не вступають в хімічні реакції з клітинами організму, але як вони взаємодіють з тканинами на фізико-механічному рівні — поки що залишається загадкою.

Роберт Шистл, професор Каліфорнійського університету, працює в цьому напрямку вже кілька років; поставлені ним досліди на лабораторних мишах неоднозначно свідчать про шкоду діоксиду титану. Сам дослідник пояснює цей ефект тим, що найдрібніші частинки діоксиду титану (наночастинки) не повністю виводяться з організму, а осаджуються і блукають у ньому, завдаючи механічні пошкодження білкових ланцюжків.

Источник