День знань: як у броварському ліцеї №8 святкували 1 вересня

Вперше в Україні День знань відзначають в умовах воєнного стану. Хоча Міносвіти й рекомендувало навчальним закладам проводити лінійку в онлайн-форматі, остаточне рішення все ж ухвалювали на місцях. Не виключенням є і броварські заклади освіти. Журналіст «Трибуни-Броварів» дізнавався, як розпочали навчальний рік у броварському ліцеї №8, який він закінчив кілька років тому.

У Броварському ліцеї №8 (НВК) лінійка відбулася для 1 і 11 класів. Були присутні також батьки учнів.

На перший погляд, урочисте відкриття навчального року відбувалося за звичайною схемою. Школярі в оточенні рідних та близьких слухали привітання директора, співали гімн, спостерігали за урочистим підняттям українського стягу. Першачки вперше ступили в свій другий дім – ліцей. Та вже з першого погляду можна помітити відмінності – реалії воєнного часу: стрілки, що вказують на вхід до тимчасових укриттів, правила поведінки при повітряній тривозі та всі інші атрибути теперішнього життя.

На свято 1 вересня прийшло кілька сотень школярів, велика частина – у вишиванках. Наймолодші учні тримали в руках кульки з патріотичними надписами. Поріг ліцею №8 цього року переступило 155 першачків.

Школярам інших класів, які не брали участь в урочистостях, проводили в класах патріотичний урок. Дітям розповідали про те, що таке Україна, що значить бути українцем, показували патріотичні відео, від яких батьки й викладачі не стримували емоцій.

Найважливішим моментом була розмова про алгоритм дій під час повітряної тривоги.

Після усіх настанов, учням провели екскурсію по тимчасовому укриттю. Класоводи і класні керівники зауважили, щоб кожна дитина мала з собою сумку з водою, печивом, необхідними таблетками. Саме її, у разі тривоги, діти мають швидко взяти і покинути клас.

Уже із завтрашнього дня діти поринуть у шкільне життя.


День знань: як у броварському ліцеї №8 святкували 1 вересня

Директор ліцею №8 Андрій Холодний каже, що очно навчатиметься близько 1700 учнів. За його словами, ситуація коливатиметься, адже деякі діти повернуться з-за кордону, деякі –  навпаки, залишаться на дистанційному навчанні. Як додають і вчителі, все залежатиме від ситуації в країні.

Як і для дітей, для педагогічного колективу це також новий досвід. Але вони обіцяють докладати всіх зусиль, щоб діти змогли повноцінно отримувати знання протягом 2022-2023 н. р.

Навчатимуться діти за змішаною формою в 2 зміни: тиждень у школі, тиждень – онлайн.

Мати школяра Олена розповідає, що на очне навчання погодилися не одразу.

«Декілька місяців ми були за межами Броварів, на Закарпатті, але зараз повернулися, щоб дитина пішла до рідної школи», – каже жінка.

За її словами, дистанційне навчання не можна вважати досить ефективним, позаяк дитина дуже відволікається, тому попри всі складнощі її сім’я вирішила відправити дитину на очне навчання.

«Ми дуже віримо і сподіваємося, що все буде гаразд. Життя триває, а постійно боятися неможна», –  додала мати школяра.


День знань: як у броварському ліцеї №8 святкували 1 вересня

Цей навчальний рік буде чи не найскладнішим в історії України.

Перед початком повномасштабної війни в країні працювали майже 14 тисяч шкіл. За даними міністерства освіти, на сьогодні 269 навчальних закладів повністю зруйновані через бойові дії, понад 2 тис. отримали пошкодження різного рівня, близько 1 300 закладів опинилися на окупованих територіях.

Як повідомив мер Ігор Сапожко, якби не було війни, цього року за парти навчальних закладів Броварської громади мало б сісти 17 748 школярів. Проте, близько 5 тисяч школярів громади розпочнуть новий навчальний рік в інших регіонах України або за кордоном.

Джерело