Делегація парламентської асамблеї НАТО навідалась в мерію до Кличка – про що говорили

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся в столичній мерії з делегацією Парламентської Асамблеї НАТО на чолі з президенткою Жоель Гарріо-Майлям, У складі делегації також були генеральний секретар Руксандра Попа та директор комітету з питань демократії та безпеки Натан Грайсон.

Про це повідомляє КМДА.

Як зауважила Президент Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям, у Асамблеї хотіли б, щоб Україна стала повноправним членом НАТО, і наразі працюють над цим.

Віталій Кличко підкреслив, що важливо, щоб Україна продовжувала реформи і перетворення навіть в умовах воєнного стану і вийшла з війни новою країною – сильною та  сучасною. Від цього залежатиме також успіх післявоєнної відбудови та темп просування до членства в ЄС та НАТО, яке підтримує абсолютна більшість українців.

 

Я завжди послідовно виступав за членство України в НАТО. Сьогодні точиться дискусія щодо гарантій безпеки для України. Я переконаний, що найбільш надійною безпековою гарантією для України є її вступ до НАТО. Разом із тим, війна показала, що ЗСУ є однією з найбільш боєздатних армій світу. Вступ України до НАТО суттєво збільшить реальні військові спроможності Альянсу. Українці очікують, що наступний саміт НАТО у Вільнюсі (влітку 2023 року) ухвалить важливі рішення для майбутнього членства України в цій організації», – зазначив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що без участі України неможливо вирішувати ключові проблеми європейської та трансатлантичної безпеки.

Це наш обов’язок промотувати підтримку України і забезпечити єдність довкола вашої країни. Ми б хотіли, щоб Україна стала повноправним членом НАТО, і ми працюємо над цим. Та будемо намагатися прискорити процес підтримки України“, – у свою чергу зазначила президентка парламентської асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям.

За її словами, в ПА НАТО захоплюються силою духу українського народу та прагнуть робити якомога більше заради допомоги Україні.

Також керівництво Асамблеї цікавилося, яка конкретна допомога потрібна Києву та Україні, чи достатньо у столиці генераторів та бомбосховищ, а також як Києву вдається забезпечувати життєдіяльність міста в нинішніх умовах.

Наша найбільша помилка, що ми колись обрали позицію нейтралітету. Адже наше майбутнє – колективний захист. І без допомоги НАТО, США та європейських партнерів нам буде складно перемогти”, – підсумував додав Віталій Кличко.

Він наголосив, що сьогодні Україні вкрай необхідні сучасні системи ППО та важке озброєння.

Джерело