Декоративні луки та ділянки без скошування трави: чи продовжать експеримент у Києві

Київ продовжить експериментальний проєкт із впровадження європейських практик захисту біорізноманіття, який передбачає створення декоративних луків зі злаками, що потребують мало догляду, замість газонів із постійним косінням трави.

Про це розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

За його словами, кияни позитивно відгукуються про цей експеримент з відмовою від косіння та з висаджуванням луків на обраних ділянках

Ця практика чудово прижилася і не лише створює привабливі та естетичні ландшафти, але й сприяє збереженню біорізноманіття. Такі підходи в озелененні мають безпосередній вплив на екологічну стійкість міста. Саме тому продовжимо створення ділянок з декоративними луками та ділянок без скошування і в цьому році”, – зазначив Олександр Возний.

Відтак, у кожному районі вже визначили ділянки, на яких висадять декоративні луки та застосують підхід відмови від косіння. Натуральний ріст трав передбачений на 39 локаціях, а ще на 17 планується використання сумішей трав декоративних луків.

Гендиректор “Київзеленбуду” Юрій Бахмат уточнив, що підхід натурального росту трав застосують переважно в міських парках, а декоративні луки висадять на транспортних розв’язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг.

Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилком та нектаром) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття. Основними видами догляду за декоративними луками є полив та прополювання“, – додав посадовець.

Джерело