Деякі особливості роботи фітнес-тренера та його професійних обов’язків

Сьогодні все більше людей віддають перевагу здоровому способу життя та хорошій фізичній формі, використовуючи для досягнення своєї мети рекомендації щодо раціонального способу харчування, помірні та старанно опрацьовані фізичні навантаження та поєднуючи роботу з відпочинком. Саме тому, послуги фітнес-тренера є надзвичайно затребуваними, особливо зважаючи на відкриття нових спортивних клубів та тренажерних залів, секцій та груп, які доступні для відвідування людьми різних вікових категорій та з різною початковою фізичною підготовкою. Для того, щоб отримати диплом професійного фітнес-тренера за європейськими стандартами варто скористатися освітніми послугами, які надає Фітнес академія Apollo Next (курс навчання триває 16 тижнів і складається з 510 академічних годин тривалістю по 45 хвилин).

В чому полягають завдання фітнес-тренера

Тренувальний процес під час фітнесу є досить гнучкою системою, яка може мати багато форм, включати індивідуальні заняття чи тренування в складі окремих груп. Перед заняттям тренер для кожного учасника розробляє індивідуальну програму тренувань з врахуванням фізичних кондицій підопічного, його віку та завдань, які він ставить перед собою. Для молодих людей вкрай важливим стимулом для відвідування фітнес-занять є можливість надання своєму тілу красивих фігурних контурів та збільшення м’язового корсета, в той час, як для людей старшого віку важливим є зміцнення фізичних кондицій, які з віком зменшуються.

Головним завданням фітнес-тренера є збереження зацікавленості клієнта в продовженні занять, оскільки видимі результати тренувань стануть помітними далеко не відразу. Фітнес-тренер під час занять може використовувати:

  • силові види тренувань, де застосовуються штанги, гантелі чи спеціальні тренажери або власна вага клієнта, де для нарощування м’язової тканини використовуються різни види підтягувань, присідань, віджимань тощо;
  • вправи з аеробіки, де існують десятки видів включно з спет-, памп- та слайд-аеробікою;
  • різні вправи з шейпінгу, пілатесу, стречингу, каланетики та флексу, що сприяють розвиткові гнучкості та належному розтягненню м’язів.

Якими є професійні обов’язки тренера з фітнесу

Перед початком занять тренер з фітнесу має провести оцінювання фізичних кондицій клієнта задля підготовки індивідуальних рекомендацій щодо можливих фізичних навантажень та побудови індивідуальної програми тренування. Далі тренер разом з клієнтом обирають ціль, яку клієнт ставить перед собою та в подальшому мотивує його до цілеспрямованого її досягнення.

В роботі тренера поєднується любов до спорту та професійні знання, пов’язані з фізіологією та анатомією, дієтологією та біохімічними процесами, які проходять в організмі людини, в тому числі під дією різних видів навантажень.