Деякі пенсіонери в Україні зможуть отримувати понад 150 тис. грн. на місяць

Хто отримає значну надбавку до пенсії.

В Україні запропонували скасувати розмір максимальної пенсії. Крім того, прибрати максимальне обмеження єдиного соціального внеску. Таким чином, деякі пенсіонери зможуть отримувати понад 150 тис. грн, інформує UkrMedia.

«Якщо ми усю заробітну плату робимо базою нарахування для сплати єдиного соціального внеску, то, відповідно, і пенсія також має бути нарахована з усього внеску, без обмежень», — заявив міністр соцполітики Андрій Рева, повідомила прес-служба міністерства.

Наприклад, зараз українець, який отримує офіційну зарплату 1 млн грн платить 12,2 тис. грн ЄСВ. Водночас претендує на пенсію до 14,9 тис. грн.

За словами міністра, якщо люди більше платять податків, то мають отримувати відповідно. У цьому полягає принцип соціальної справедливості.

Таке нововведення торкнеться тільки тих, хто вийде на пенсію за загальним законом. Судді, чиновники як і зараз отримуватимуть виплати не вище 10 мінімальних пенсій.

Водночас українці з офіційними високими зарплатами, які отримують виплати по загальному закону, зможуть розраховувати на доходи в десятки разів вище діючих.

Зараз офіційно 134 українця отримують від 1 млн грн. Серед них, наприклад, голова Нафтогазу Андрій Коболєв.