Цієї суботи киян запрошують на толоку на території будинку Сікорського

Цієї суботи киян запрошують на толоку на території будинку Сікорського

Цієї суботи, 14 жовтня, киян запрошують долучитися на толоку у підтримку проекту порятунку будинку легендарного Ігоря Сікорського. Планується провести прибирання території пам’ятки, встановлення тимчасових конструкцій, які захистять будівлю від атмосферних опадів до початку реставраційних робіт. 

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Центру розвитку міст. 

 

“Друзі, збираємося в суботу на толоку у підтримку проекту порятунку будинку легендарного Сікорського. Додавайтесь в подію Врятуємо будинок Сікорського та приходьте! Коли: субота, 14 жовтня, об 11.00 Де: місто Київ, вул. Ярославів Вал 15-б”, – йдеться в повідомленні. 

Як зазначають в Центрі розвитку міст, будинок Сікорського перебуває в аварійному стані. Також організатори зазначають, що історичний будинок 1904 року є надбанням культурної спадщини, а отже там має бути музей, а не гори сміття та руїни.

“Проведення толоки – один із наших комплексних заходів порятунку Будинок Сікорського, де відбудеться прибирання території пам’ятки, встановлення тимчасових конструкцій, які захистять будівлю від атмосферних опадів до початку реставраційних робіт”, – додають організатори. 

Крім того вони зазначають, що кінцевою метою толоки є передати об’єкт культспадщини національного значення територіальній громаді Києва. 

“Оскільки масштабні реставраційні роботи у повному обсязі можуть проводитись лише після перемоги у війні над ворогом, наразі варто обрати найбільш ефективний і доречний шлях збереження нашої історичної пам’яті. Й саме громада шукає можливості з долучення недержавних ресурсів для суспільно важливих ініціатив”, – підсумовують в центрі. 

Нагадаємо, у 2000 році ДП Міноборони “Готель “Козацький” передало в оренду нежитлове трьохповерхове приміщення по вул. Ярославов Вал, 15-Б, де народився і виріс авіаконструктор Ігор Сікорський, Міжнародному благотворчому фонду “Музей історії повітроплавання та авіації ім. Сікорського”, Орендар повинен був відремонтувати і забезпечити охорону будівлі, але протягом 15 років будівництво підтримувалося з грубими порушеннями вимог санітарного стану, що призвело до знищення будівництва.

У квітні 2017 року будинок було повернуто державі шляхом підписання ДП Міністерства оборони «Отель Козацький» акта прийому-передачі.

Источник