Чутливість зубів: як боротися з проблемою

Стоматологи розповіли, що буде, якщо вчасно не вжити заходів.

Усім нам знайома ситуація, коли зуби починають гостро реагувати на кислі, холодні чи гарячі страви. Чутливість може змінюватися з різних причин, але важливо зрозуміти, як вирішити цю проблему, щоб не відмовлятися від улюблених продуктів. Без допомоги фахівця в цьому питанні не обійтися, тому стоматологи підказали, як позбутися дискомфорту та хворобливих відчуттів, інформує Ukr.Media.

Чому зуби стають чутливими

Помилково вважати, що чутливість зубів — індивідуальна особливість людини. Якщо раніше ви не помічали проблем, але в якийсь момент біль почав заважати насолоджуватись улюбленими стравами, це привід звернутися до стоматолога, щоб з'ясувати причину.

Стоматологи називають основною причиною підвищення чутливості зубів до руйнування емалі. Є ще одне хибне переконання, що емаль неможливо відновити, проте відновленням захисної оболонки зуба не тільки можна, а й потрібно займатися регулярно. Якщо ви проігноруєте ці зміни в чутливості, надалі ризикуєте отримати проблеми значно серйозніше — аж до руйнування зубів.

Що робити, якщо чутливість зубів починає серйозно турбувати?

Чистимо зуби правильно

Не всі знають, як правильно чистити зуби, хоча ця процедура знайома абсолютно кожному з самого дитинства. Важливо розуміти, що чистити зуби необхідно зверху донизу, таким чином ви вичищаєте бактерії з ясен, а не заганяєте їх ще глибше, провокуючи розвиток захворювання ясен. І ще — жорстка щітка вам швидше зашкодить, ніж допоможе зберегти емаль.

Вибираємо зубну пасту

Правильна та безпечна зубна паста вибирається не за смаком та запахом, а за ступенем абразивності. Цей пункт написано на упаковці як RDA. Дивіться, щоб індекс був нижчим за 75, тільки в цьому випадку вашій емалі не загрожує руйнація.

Професійне чищення

Як би добре не доглядали зуби, без професійного чищення вам загрожує не тільки руйнація емалі, а й постійний карієс. Більшість лікарів не тільки видаляють жорсткий наліт, який неможливо зняти самостійно, але й використовують спеціальні склади, які зміцнюють зуби та запобігають подальшій руйнації.

Скоригуйте раціон

Якщо ви розумієте, що чутливість зубів підвищилася, на якийсь час відмовтеся від солодких напоїв, льодяників, карамелі та інших твердих чи кислотних продуктів. Після кожного прийому їжі варто прополіскувати рот. Будьте обережними і з цитрусовими, а також із продуктами з високим вмістом цукру.

Источник