Чому прискорився відтік капіталу з України » — новости экономики Украины | Экономика

Однією з основних причин відсутності в Україні проявів реального економічного зростання є тотальний інвестиційний дефіцит, що зумовлений прискоренням процесів відтоку капіталу з нашої країни. Відтік відбувається у зв’язку з консервацією непрозорих правил гри на фінансовому ринку України.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «офіційні дані НБУ лише про репатріацію дивідендів нерезидентами та українським бізнесом, які мають дочірні підприємства за кордоном, свідчать про різке збільшення відтоку капіталу з України: 2019 рік – 3,1 млрд дол. США; 2020 рік – 3,7 млрд дол. США; 11 місяців 2021 року – 7,5 млрд дол США.

Нацбанк цього 2021 року прогнозував виведення капіталу з України на рівні 3,3 млрд дол. США, а за підсумками року вже точно буде – понад 8 млрд. дол. США.

Просто шок! Ні зовнішні, ні внутрішні інвестори не хочуть реінвестувати в Україну, і Кабмін з НБУ не знають, що з цим робити».

Тобто капіталу буде виведено в 2,5 рази більше, ніж прогнозувалося. За таких умов інвестиційна активність буде згортатися, що ще більше знизить рівень конкурентоспроможності національної економіки і поглибить соціальну напругу в суспільстві.

Економіст

Источник