Чому небезпечно клеїти пластирі на свіжі подряпини

Бактерицидним пластиром можна заклеювати неглибокі рани і подряпини.

Більшість мам знають, що бактерицидним пластиром можна заклеювати неглибокі рани і подряпини. В Інтернеті ви знайдете безліч порад про те, як промивати рану і заклеювати її. Але чи так усе просто? Не несе звичайний пластир небезпеки? Давайте розбиратися, інформує Ukr.Media.

Пластир – це тканина або плівковий матеріал, з смужкою просоченою антисептичним складом. Клеюча частина має шар клею, а знезаражувальна речовина, найчастіше виступає зеленка або йод. Що ж небезпечного може бути в цих речовинах?

Опік

Клейова частина пластиру прикладається до здорової шкіри. Відкрита рана промивається і закривається марлевою подушечкою, просоченою антисептиком. Вважається, що так рана охороняється від пилу і бруду, який може потрапити в неї ззовні. Між тим, зіткнення свіжої подряпини з активною речовиною може викликати хімічний опік. Подразнююча дія не може пройти непоміченою. На місці накладання пластиру з'являється сильне печіння. Найчастіше такі відчуття пов'язують з знезаражувальною дією. Мами радять дітям «потерпіти» трошки.

Без доступу повітря рана піддається найсильнішому впливу. Виділення сукровиці сприяє змочуванню марлевого шматочка, що ще більше погіршує ситуацію. Доходить до того, що верхній шар рани буквально розплавляється під пластиром і прилипає до нього. Природно, що це абсолютно не сприяє її загоюванню. Коли сукровиця висихає, приходить час робити перев'язку. Матеріал відривається по живому, утворюючи нову рану. І так може тривати досить довго, якщо не припинити неправильне використання пластиру.

Правильний спосіб використання

Бактерицидний пластир, дійсно, покликаний захистити відкритий поріз або подряпину від попадання в них сторонніх тіл, мікробів з повітря. Але, щоб не завдати шкоди, слід дотримуватися основних правил.

  • Накладати пластир треба на суху неглибоку рану.
  • Ні в якому разі не можна притискати марлевий квадратик до подряпини. Потрібно постаратися, щоб між раною та бактерицидним прошарком залишилася повітряна подушка.
  • Якщо під пластиром починається печіння, потрібно відразу ж знімати його.
  • Якщо все-таки частина ранки присохла, перед зняттям його потрібно трохи змочити, почекати, поки ранка розм'якне, і тільки тоді знімати старий пластир. Перед накладанням нового потрібно просушити рану.
  • Тільки правильно використовуючи перев'язувальний матеріал, ви можете розраховувати на швидке загоєння. Є випадки, коли синець краще залишити незакритим. Час від часу обробляючи його перекисом водню, ви досягнете найкращих результатів. Але тоді не варто виходити на вулицю до утворення захисної скоринки з засохлої сукровиці.

    Источник