Чому деякі люди мають труднощі у вимові букви «р»?

Чим раніше почати боротися з дефектом, тим позитивнішим буде результат терапії.

Труднощі у вимові літери "р" виникають не тільки у дітей, але і у дорослих людей. Ми називаємо цю особливість картавістю або дислалією. Які ж причини цього явища і чи можна навчитися вимовляти цей звук нормально?

Порушення артикуляції

Можливо, що людина не здатна нормально вимовити звук "р" з-за того, що в процесі вимови вона неправильно розміщує губи або язик, інформує Ukr.Media.

Причини фізіологічного характеру

Проблема може виникати в зв'язку з неправильним прикусом, травмами щелепи або язика, патології мовного апарату або вроджені особливості будови ротової порожнини. Крім того, можливо, що причина картавості криється в захворюванні слуху, іншими словами людина просто не чує, як необхідно правильно вимовляти потрібний звук.

Генетика

Іноді своєрідна вимова "р" передається у спадок. Тому якщо ви страждаєте від цієї проблеми, то з високою ймовірністю подібний стан слід очікувати і у вашої дитини.

Відсутність навчання

Багато дітей спочатку вимовляють багато звуків не належним чином. Але коли батьки вчасно звертають увагу на ситуацію і звертаються до фахівця для усунення дефектів мовлення, дитина навчається вимовляти усі букви правильно. Якщо проігнорувати проблему, вона може залишитися з людиною на все життя.

Двомовність

Картавити можуть діти, які народжуються в двомовних сім'ях, або при переїзді до країни, де розмовляють на іншій мові. Дитина починає плутати звуки і в результаті може вимовляти багато з них невірно.

Як уже говорилося, вкрай не бажано ігнорувати факт того, що дитина картавить. Чим раніше почати боротися з дефектом, тим позитивнішим буде результат терапії. Крім того, важливо розуміти, що неправильна вимова деяких звуків може у майбутньому сформувати у дитини певні комплекси. У підлітковому віці людина буде обмежена у виборі майбутньої професії.

В першу чергу необхідно відвідати терапевта, стоматолога і ЛОРа, що допоможе виявити причину дефекту мовлення. Якщо справа не в фізіології, то краще звернутися до логопеда, який за допомогою спеціальних вправ допоможе дитині навчитися вимовляти потрібні звуки.

Источник