Чи приймати Україну до НАТО — вирішуватимуть члени альянсу консенсусом, — Генсек НАТО

Чи приймати Україну до НАТО - вирішуватимуть члени альянсу консенсусом, - Генсек НАТО

Генеральний секретар Північно-Атлантичного Альянсу (НАТО) Йенс Столтенберг (на фото) заявив, що “двері НАТО відкриті”, але чи увійде до них Україна – питання до всіх членів альянсу.

Про це  стало відомо з трансляції брифінгу Генерального секретаря НАТО.

 

Відповідаючи на запитання українського журналіста щодо оголошення президентом Володимиром Зеленським подання Україною заявки на вступ до НАТО за скороченою процедурою, Йенс Столтенберг дослівно відповів: 

«Кожна демократична країна має право подати таку заявку, і ми говорили неодноразово, що двері НАТО відкриті, і ми продемонстрували це за останні роки. Союзники по НАТО, коли ми зустрілися в Мадриді на саміті, ми чітко заявили про те, що ми підтримуємо право України на вибір власного шляху, на рішення того, яка структура безпеки мусить бути, у яку структуру безпеки вона хоче входити. Рішення про членство прийматимуть усі 30 союзників, ми будем приймати його шляхом консенсусу. Наш фокус уваги зараз зорієнтований на надання негайної підтримки Україні в захисті проти брутальної агресії Росії, і це головні наші зусилля (зараз – ). 

«Фіктивні референдуми були зорганізовані у Москві і нав’язані Україні. З повним порушенням міжнародного права. Це загарбання землі є нелегальним і нелегітимним. Союзники по НАТО не визнають жодної з цих територій частиною Росії», – сказав генсек НАТО.

Останні події не завадять «нашої відданості підтримці України», сказав Столтенберг. «НАТО не є стороною конфлікту», підкреслив він, «але ми надаємо підтримку Україні, щоби вона могла відстоювати своє право на самооборону, закріплене в Статуті ООН». 

«Наш Альянс є оборонним. Ми об’єднані і сповнені рішучості захищати кожного члена НАТО і кожний дюйм території НАТО», – підкреслив Столтенберг.

За його словами, оскільки путін розпочав війну проти України, і він же несе повну відповідальність за закінчення війни: «Якщо Росія припинить воювати – буде мир, якщо Україна припинить воювати – то Україна припинить своє існування як незалежна суверенна країна в Європі».

НАТО словами свого генсека підтвердило “непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України”: «Ми залишаємось рішучими у наданні підтримки Україні, яка продовжує захищатись від російської агресії – так довго, як це буде потрібно». 

Як інформувала , сьогодні, 30 вересня, у Кремлі було підписано «договори» про входження до складу росії окупованих територій України після того, як на частині з них за військової присутності росіян пройшли “референдуми” щодо приєднання до країни-агресора. Після цього президент України Володимир Зеленський виступив із резонансною заявою.

Источник