Чи дійсно справа в неправильному харчуванні і тязі до солодкого?
Багато напевно чули, що вживання шоколаду (поряд з шкідливими для нас продуктами, такими як чипси та картопля фрі) може викликати прищі. Разом з експертами розбираємося, чи правда це, інформує Ukr.Media.
Акне — найпоширеніше захворювання шкіри в США, від якого страждають близько 50 мільйонів осіб. На жаль, точних даних по нашій країні немає. За статистикою, акне страждає до 80% населення у віці від 12 до 25 років, і приблизно 30-40% осіб старше 25 років.
Ми у жодному разі не закликаємо боротися з цим станом шкіри всіма можливими методами і вважаємо, що прищі у жодному разі не повинні впливати на самооцінку і з поняттям "краса" не пов'язані. Однак якщо висипання все-таки турбують, то, можливо, справа в неправильному харчуванні і тязі до солодкого.
У 1960-х роках група вчених вирішила розкрити взаємозв'язок між вживанням шоколаду і виникненням прищів. Дослідження, в якому взяли участь 65 осіб, показало, що шоколад не загострює вугровий висип. Однак, згідно зі звітом Національного інституту здоров'я (NIH), нещодавно результати цього дослідження були поставлені під сумнів через неправильний метод проведення. Національний інститут охорони здоров'я зазначив, що сам шоколад не викликає висипання, але цукор, що є в його складі, може привести до негативних наслідків для шкіри.
Разом з експертами розбираємося, чи правда, що солодке позначається на стані шкіри.
Чи викликає шоколад появу прищів?
Причин появи акне багато: від гормонів до догляду за шкірою. Але чи є серед них вживання солодкого? За словами експертів, немає ніяких доказів того, що шоколад сам по собі викликає прищі. Але не весь шоколад однаковий. Так, плитки з кукурудзяним сиропом, цукром, наповнювачами, молочними продуктами і добавками можуть сприяти появі висипань.
"Цукор, молочні продукти та оброблені харчові продукти можуть порушити мікробіом кишечника, що призведе до проблем зі шкірою. Було також доведено, що ці продукти безпосередньо пов'язані з деякими шкірними захворюваннями, включаючи прищі", — каже американський дієтолог Серена Пун.
Проте основним інгредієнтом шоколаду є какао, яке багате антиоксидантами або флаванолами і, навпаки, може поліпшити стан шкіри. Поліфеноли мають протизапальні та антиоксидантні властивості, можуть нейтралізувати окисне пошкодження і захищають шкіру від пошкоджень, викликаних УФ-променями. Пун на підтвердження наводить результати дослідження NIH 2014 року, за яким какао в чистому вигляді корисно для здоров'я шкіри.
Таким чином, молочний шоколад не шкідливий в помірних кількостях. Однак він, зазвичай, містить більше цукру, молочних продуктів і наповнювачів. Саме тому краще вибрати темний шоколад без будь-яких додаткових інгредієнтів.
Як дієта впливає на нашу шкіру?
Деякі дослідники вважають, що те, що ми їмо, впливає на характер акне. Цукор і молочні продукти є основними винуватцями висипань — іншими словами, продукти з високим глікемічним навантаженням в раціоні з більшою ймовірністю викличуть вугровий висип.
Продукти з високим вмістом цукру і вуглеводів, такі як білий рис, білий цукор і білий хліб, швидко засвоюються, що призводить до підвищення рівня глюкози і інсуліну в крові. Своєю чергою, це прискорює вироблення шкірного сала, а також стимулює синтез андрогенів наднирковими залозами і збільшує біодоступність андрогенів, що грає роль в утворенні прищів.
Казеїн, молочний білок в молочних продуктах також стимулює вироблення гормону, аналогічного інсуліну, який може порушити мікробіом кишечника, а також викликати запалення і прищі.
Продукти для чистої шкіри
Деякі експерти вважають, що збалансована дієта може зробити шкіру більш чистою, блискучою і зволоженою. Раціон також може впливати на рівень колагену. Ми і брали список продуктів, які потрібно їсти, щоб шкіра обличчя була чистою і здоровою.
Вода
Зволоження має вирішальне значення для здоров'я шкіри. Клітини шкіри на 70% складаються з води. Якщо організм зневоднений, то і шкіра буде здаватися сухою і млявою. Мішель Грін, доктор медичних наук і косметолог-дерматолог, додає, що коли ми п'ємо багато води протягом дня, то поповнюємо свої внутрішні органи і шкіру вологою, яка була втрачена через потовиділення і інші природні процеси.
Суперфуди: спіруліна, хлорела і паростки пшениці
Ці продукти багаті поживними речовинами, фітонутрієнтами і антиоксидантами.
Цитрусові
Вони багаті вітаміном С, який необхідний для вироблення колагену.
Ягоди асаї
Оскільки вони багаті на антиоксиданти, то допомагають захистити шкіру від окисного пошкодження.
Матча
Ще одне відмінне джерело антиоксидантів.
Риба
Вона багата омега — 3 жирними кислотами, які підтримують зволоження, а також можуть захистити від сонячних променів.
Волоський горіх
Горіхи також містять жирні кислоти омега-3, що розгладжують шкіру.
Авокадо
У ньому багато рибофлавіну, який відповідає за еластичність шкіри.
Сочевиця
Джерело лізину, який є "будівельним блоком" в синтезі колагену і еластину.
Оставьте ответ