Чи потрібні велосипеду крила?

Чи обов’язково використовувати крила для велосипеду?  Можна почути, що використання цієї «необов’язкової» деталі приносить лише зайві проблеми – крила не найкращим чином відзначаються на показниках аеродинаміки, додають байку зайвої ваги, та й зовнішнього виду аж ніяк не покращують. Тож саме час об’єктивно зважити всі «за» та «проти» крил для велосипеду!

Підібрати потрібну модель можна на сайті

Велосипедні крила: основні види

Існує декілька видів велосипедних крил за захисту від бризок:

Стаціонарі повнорозмірні моделі – для найбільш ефективного захисту, є елементом оснащення міських, дорожніх та гібридних моделей, входять до базової заводської комплектації. Велосипедисти зі стажем рекомендують для надійності кріплення крил використати додаткову гайку. Такі крила бувають:

  • металевими – поєднують цінову доступність та міцність, а їх «мінусом» є помітна вага;
  • пластиковими – значно легші за металеві, але коштуватимуть дорожче;
  • з металопластику –   стали популярними завдяки високій міцності, пружності та легкості. Такі крила виглядають привабливо та стійкі до корозії.

Гірські велосипеди (https://velosklad.com.ua/gornye-velosipedy/) оснащують швидкознімними моделями крил, які прості у догляді та використанні, а головне – не будуть забиватися брудом. На жаль, вони не такі ефективні, як повнорозмірні моделі та не завжди сумісні с багажником.

Коротко перелічимо інші види захисту:

  • щитки на нижню трубу рами – захищають передній перемикач швидкостей, зірки та кареточний вузол;
  • щитки на вилку – підходять для усіх типів велосипедів;
  • щитки, що встановлюють під сідло – мають захищати велосипедистів від бризок, утворених заднім колесом.

Нагальною необхідністю є встановлення крил для зимового катання – аби вберегти – для захисту ланцюгу, касети та перемикачів передач. Подбайте про достатній проміжок між крилом та покришкою, що запобігти забиванню снігу, який ускладнюватиме обертання колеса.

Нарешті для тих, використовує повнорозмірні стаціонарні моделі крил, та не завжди задоволений їхньою ефективністю, можна встановити додаткові щитки з гуми або пластику.

Обираємо крила

Купуючи крила, важливо звернути увагу на декілька важливих моментів:

  • Діаметр колеса та ширину покришок – інакше отримаєте проблеми на етапі монтажу та низьку ефективність при експлуатації.
  • Сумісність кріплень крила з вашою моделлю велосипеда.
  • Наявність проміжку між покришкою та крилом не менш від 15 -20 мм – аби запобігти щільному забиванню бруду .
  • Вид матеріалу.

Різноманітні види крил та інших видів захисних аксесуарів ви можете придбати в нашому інтернет-магазині. Завітайте також і наш офлайн-магазин, що знаходиться за адресою  Вацлава Гавела, 18, ТК «Відрадний».