Бориспільській міській ТВК не вистачило голосів для відкликання депутатів від ЄС

Бориспільській міській ТВК не вистачило голосів для відкликання депутатів від ЄС

Бориспільська міська ТВК не змогла обрати нових депутатів від “Європейської Солідарності” на місця відкликаних зі скандалом Боженка та Суліми. Таким чином процес відкликання не є завершеним. У ТВК брак голосів роз’яснили необхідністю одержання пояснень від ЦВК. Наразі на депутатські мандати претендує один кандидат, який йшов другим номером за двома списками. Це – громадський діяч Борис Шапіро. Крім того, Боженко вступив у судовий процес, де планує оскаржити рішення обласної конференції партії ЄС щодо його відкликання.

Про це дізналася із публікації “Вісті”. 

 

Так, у Борисполі 4 квітня відбулося засідання Бориспільської міської територіальної виборчої комісії з приводу нещодавнього відкликання двох депутатів Бориспільської громади від партії “Європейська Солідарність” Євгенія Боженка та Дмитра Суліми та обрання нових депутатів на звільненні крісла. 

Та як  з’ясувалося, ТВК не вистачило голосів для того, щоб проголосувати за обрання нових депутатів. У виданні наголошують, що для позитивного рішення потрібно було набрати 10 голосів. Зокрема, під обрання нового депутата на місце Суліми утрималася один член комісії із десяти. А під час аналогічного голосування вже обрання нового нового депутата на місце Боженка утрималось вже троє членів ТВК.

Як прокоментував заступник голови територіальної виборчої комісії Олександр Бурмака, однією з причин такого голосування і є відкрита Боженком судова справа, де він оскаржує рішення з’їзду обласної конференції “ЄС” щодо його скандального відкликання.

“Друга причина – один і той самий претендент на депутатський мандат як у списку після Дмитра Суліми, так і у списку після Євгенія Боженка. На сьогодні Євгеній Боженко та Дмитро Суліма є діючими депутатами. Дмитро Суліма йшов по єдиному багатомандатному виборчому округу, далі по списку йде Борис Шапіро. А Євгеній Боженко йшов по 5-му територіальному виборчому округу, там також після нього в списку йде Борис Шапіро. І тепер нам потрібно звертатися за роз’ясненням з цього приводу до ЦВК”, – йдеться у матеріалі. 

Нагадаємо, що на початку року з Бориспільської міськради виключили чотирьох депутатів від партії «Батьківщина». Слідом в ЄС та «Голосі» «перетрусили» представницькі ряди. Офіційно причини виключення пов’язують із порушенням партійної дисципліни та перебуванням депутатів за кордоном з початку війни. З інших версій —  депкорпус просто “зачищають” від незручних для місцевої влади обранців.

Источник