Болі в спині: неочевидні причини болю в хребті

Лікарі називають сім причин болю, серед яких куріння, смартфони, літаки та інші.

Якщо у вас проблеми зі спиною, щось у вашому повсякденному житті є їх причиною, інформує Ukr.Media.

«Якщо ви вийдете на вулицю і запитаєте випадкових перехожих, то 20 відсотків опитаних зізнаються, що відчувають біль в спині в цей самий момент, 40 відсотків дадуть відповідь, що помічали такі болі в минулому році, а 80 відсотків опитаних розкажуть, що страждають від болю в спині все життя», — говорить доктор Патрік Рот, керівник відділення нейрохірургії в Хакенсакському медичному центрі університету Нью-Джерсі та автор книги «Кінець болю у спині». Ці факти свідчать про актуальність проблеми.

Які ж причини? У людей старше 60 років, наприклад, біль у попереку зазвичай з'являється через спінальний стеноз або зношування суглобів. З віком вони розширюються, і це викликає біль. Однак справа не завжди в цьому, і найчастіше причина не так зрозуміла. До того ж болі в спині мучать не тільки літніх людей.

Можна сказати напевно: існують певні дії, наприклад неправильне підняття тягарів, які тягнуть за собою пошкодження і біль у спині. Крім того, нижче наведено ще сім причин, про які ви, можливо, не чули, але які також впливають на здоров'я вашої спини.

Звертайте увагу на наступні чинники.

Куріння

Нікотин впливає на болі в спині двома способами. Було доведено, що при курінні знижується кровопостачання міжхребцевих дисків, що призводить до їх передчасного старіння. За даними дослідження, проведеного в університеті Джона Хопкінса, передчасне старіння міжхребцевих дисків може викликати біль у нижній частині спини.

В іншому дослідженні, проведеному в Школі медицини Північно-Західного університету, був виявлений й інший зв'язок. Виявилося, що куріння впливає на те, як мозок реагує на біль у спині, роблячи людей менш стійкими до цих відчуттів.

Сидіння

Немає ніяких сумнівів у тому, що процес сидіння чинить тиск на міжхребетні диски у вашій спині. Тиск зменшує подачу крові до дисків. Через це зростає небезпека їх пошкодження. Якщо ви проводите сидячи за столом весь день, то вам варто задуматися про придбання стоячого столу, який дозволить полегшити тиск на спину.

Робіть перерви кожні півгодини, щоб розім'ятися або пройтися. Фізична активність допоможе вивести токсини і наситити міжхребетні диски.

Напруга

При стресі ваші м'язи можуть натягатися, а диски — випирати, заподіюючи біль. Крім того, стрес також може знизити поріг чутливості до болю. Це в буквальному сенсі напружує вас. Керуйте своїм стресом за допомогою вправ, медитації та глибокого дихання.

Політ на літаку

Наступного разу, коли ви полетите на літаку, спочатку перевірте, наскільки важкий ваш багаж, і тільки потім кладіть його на верхню полицю. Повітря в кабіні знаходиться під тиском і може дратувати міжхребетні диски та робити їх більш еластичними, що створює ризик їх випирання, тому будьте обережні при поводженні з важким багажем або вантажем, а також не займайтеся активними видами спорту відразу після довгого перельоту.

Доктор Вад радить розім'ятися або пройтися пішки відразу після польоту, щоб не допустити випирання міжхребцевих дисків.

Раціон

Зрозуміло, зайві кілограми можуть давати велике навантаження вашій спині та підвищити сприйнятливість до больових відчуттів. Як показало дослідження, проведене вченими зі Стенфордського університету, випробовувані з надмірною вагою в чотири рази частіше скаржаться на болі в попереку. Крім того, згідно з дослідженням, всього 20 хвилин на день потрібно виконувати фізичні вправи, щоб ризик появи таких болів знизився на цілих 32 %.

За словами доктора Вада, ще одна важлива особливість вашого раціону, на яку слід звернути увагу, — цукор. Оброблений цукор може спровокувати запалення в організмі та стати причиною болі в спині. Тому задумайтесь над тим, щоб відмовитися від багатих цукром шкідливих продуктів — печива, пончиків, пиріжків і інших солодощів — на користь, наприклад, фруктів.

Ваш матрац

Якщо ви регулярно прокидаєтеся з болем у спині, можливо, ваш матрац занадто м'який. Ідеально підходить для спини матрац середньої твердості. З м'яким матрацом вага вашого тіла розподіляється нерівномірно і чинить надмірний тиск на деякі ділянки спини, що і викликає біль.

Розмови мобільним телефоном

Якщо ви розмовляєте по мобільному, тримаючи телефон між плечем і вухом, створюється нерівномірний тиск, який може спровокувати біль у шиї. Цей біль може поширитися і на вашу спину. Також будьте уважні, якщо ви пишете багато повідомлень, роблячи це, ви тривалий час тримаєте голову опущеною, ніж напружуєте свою шию. Використовуйте гарнітуру, якщо розмовляєте телефоном, скорочуйте текст ваших повідомлень або тримайте телефон перед собою при їх написанні — так ви зменшите навантаження на хребці.

Якщо у вас болить спина

Хоча лікарі звикли рекомендувати постільний режим для полегшення болю в спині, ставлення до цієї проблеми змінилося. Немає ніяких сумнівів у тому, що повернення до активності, наскільки це можливо, найкраще позбавляє від болю в спині, рух насправді знімає біль. А потім, коли біль пройде, займіться зміцненням черевних м'язів і м'язів торса, які допомагають зберегти вашу спину сильною.

Источник