Біля Гоголева і Великої Димерки сапери вже розмінували майже 110 тис.кв.м землі

Триває розмінування Броварського району від вибухонебезпечних предметів, які залишилися після окупації російськими військами. Сьогодні спеціалісти американо-британської організації HALO TRAST, що спеціалізується на розмінуванні територій, задокументували передачу в розпорядження громади розміновані земельні ділянки в районі Гоголева та Великої Димерки загальною площею майже 110 тис. кв. м. Про це повідомляє Броварська РВА.

Розміновування території Броварщини відбувається підрозділами ЗСУ та ДСНС  спільно з американо-британською Організацією життєзабезпечення небезпечних територій Hazardous Area Life-support Organization (HALO або «The HALO Trust»).


Біля Гоголева і Великої Димерки сапери вже розмінували майже 110 тис.кв.м землі

Менеджерка програми HALO TRAST в Україні Мейрі Каннінгем та керівник операційного напрямку HALO TRAST в Україні Олександр Котвицький


Біля Гоголева і Великої Димерки сапери вже розмінували майже 110 тис.кв.м землі

The HALO Trust – британська благодійна та американська некомерційна організація, фахівці якої знешкоджують наземні міни та боєприпаси, що не вибухнули і становлять загрозу для цивільних осіб. Допомогали розміновувати території в 26 країнах світу. Із 2015 року 430 волонтерів організації працюють в Україні. Зокрема, надають допомогу громадам у зоні бойових дій на Донбасі.

23 вересня 2022 р. на території Великодимерської громади відбулася робоча зустріч представників Броварської РВА,  Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони України і спеціалістів організації «Halo Trust». Під час зустрічі задокументували передачу в розпорядження громади розміновані земельні ділянки в районі Гоголева та Великої Димерки загальною площею майже 110 тис. кв. м.

У церемонії передачі ділянок взяли участь представники Броварської РВА, начальник  сектору оборони Броварського району полковник Юрій Миколенко, начальник інженерної служби підтримки полковник Максим Комісаров, начальник управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони полковник Руслан Берегуля, менеджерка програми HALO TRAST в Україні Мейрі Каннінгем та керівник операційного напрямку HALO TRAST в Україні Олександр Котвицький.


Біля Гоголева і Великої Димерки сапери вже розмінували майже 110 тис.кв.м землі

Загалом у Броварському районі сапери Збройних Сил України, ДСНС України та представники HALO TRAST проводять розміновування на 25-ти ділянках. На черзі передача ще 5 обстежених ділянок. Роботи з розміновування тривають.


Біля Гоголева і Великої Димерки сапери вже розмінували майже 110 тис.кв.м землі

Нагадаємо, про те, що територію Броварського району від вибухонебезпечних предметів та мін допоможуть розміновувати сапери з відомої міжнародної  організації «The HALO Trust», стало відомо 22 квітня поточного року. Тоді в Бровари приїхав регіональний директор компанії, щоб поспілкуватися з керівництвом Броварської РВА. Як стало відомо, міжнародна організація надасть своїх фахівців для розмінування території нашого району на безкоштовній основі. Передбачено створити інтерактивну карту Броварського району та позначити місця, де вже пройшли саперні роботи.  Фахівці перевірятимуть на вибухонебезпечні предмети не лише  території, які були окуповані ворогом (Калитянська, Великодимерська та Баришівська громади), а й ті, де відбувалися бойові дії. А це –  територія Калинівської громади.

 

Джерело