БЕБ заявила про викриття відомої мережі магазинів побутової техніки на несплаті податків

БЕБ заявила про викриття відомої мережі магазинів побутової техніки на несплаті податків

Бюро економічної безпеки викрило мережу магазинів побутової техніки в ухиленні від сплати податків на суму понад 57 мільйонів гривень через штучне заниження ПДВ під час продажу техніки споживачам.

Про це стало відомо з повідомлення БЕБ.

 

«У фіскальних чеках касири зменшували  вартість товару, який підлягає оподаткуванню, та одночасно додавали до чека електронні книги, сервіси до смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо. Оскільки вони, відповідно до Податкового кодексу України, не підлягають оподаткуванню. Загальна сума чека залишалась не змінною», – йдеться у повідомленні.

Таким чином ритейлер занижував позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, яка сплачується до державного бюджету. У підсумку підприємство недоплатило понад 57 млн грн податків.

БЕБ заявила про викриття відомої мережі магазинів побутової техніки на несплаті податків

Наразі детективи Бюро економічної безпеки здійснюють досудове розслідування за ч.3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)), процесуальне керівництво – прокурори Офісу Генерального прокурора України.

Слідкуйте за “КиївВладою”

БЕБ не називає ритейлера, але як повідомляє видання «Дело», що під час RAU Summit 2023, який відбувся 5 грудня, виступив гендиректор мережі магазинів побутової техніки та електроніки Comfy Ігор Хижняк, який поскаржився на засилля продажів iPhone взагалі без фіскальних чеків і, відповідно, сплати податків і при цьому повідомив про претензії БЕБ до його компанії.

За словами керівника компанії, минулого року вона сплатила 750 мільйонів гривень податків, а цього року – приблизно 1 мільярд гривень. Хижняк висловив здивування тим, що у БЕБ є «запитання» до сплати податків Comfy при тому, що їх немає у «великої четвірки» (Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young и KPMG) компаній, які рітейлера аудіюють.

Источник