Арахамія: олігархи нам взагалі не заважають

Арахамія: олігархи нам взагалі не заважають

Голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді (ВР) Давид Арахамія заявив, що після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вплив олігархів на народних депутатів практично не відчувається. 

Про це, як передає , йдеться в інтерв’ю Давида Арахамії телеведучій Наталії Мосейчук.

 

«Яке ваше відчуття, олігархи…зняли свої руки з депутатів», – запитала Мосейчук.

«Можна сказати, що в цьому парламенті, у цьому скликанні, з початку війни олігархів немає навіть на один відсоток. Хоча в цьому ж парламенті до війни їхній вплив я оцінив би в 30 відсотків», – сказав Арахамія.

Він заявив, що у ВР зараз не відчувається впливу ні Ахметова, ні Коломойського, ні Фіали, ні Фірташа. Окрему думку Арахамія висловив стосовно Порошенка. “Якщо його (Порошенка – ) вважати олігархом, то у нього ціла політична сила, дуже гучна, то в такому контексті так, а всі інші прізвища, які ви назвали, немає у парламенті жодного”, – резюмував очільник «монобільшості». Він запевнив, що, з перелічених ведучою, ні Столар, ні Гереги, ні Микитась не мають впливу на депутатів.

Нагадаємо, ініційований Президентом Володимиром Зеленським законопроект №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” був прийнятий Верховною Радою 23 вересня 2021 року. Закон було підписано Президентом 5 листопада 2021 року. В серпні 2022 року секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю журналістам повідомив, що на даний момент жодна людина ще не внесена в реєстр олігархів через війну. У вересні 2023 року Кабмін затвердив розпорядження, яким переніс на три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану запуск реєстру олігархів.

Источник