Антимонопольний комітет вчергове оштрафував “Київтранспарксервіс” за необґрунтовані ціни на парковку

Антимонопольний комітет вчергове оштрафував “Київтранспарксервіс” за необґрунтовані ціни на парковку

Антимонопольний комітет України (АМКУ) вчергове оштрафував комунальне підприємство “Київтранспарксервіс” за необгрунтовані тарифи, встановлені в умовах відсутності конкуренції на ринку паркування у столиці. 

Про це  дізналася з повідомлення на сайті АМКУ 16 жовтня 2023 року.

 

“КП “Київтранспарксервіс” скористалося монопольним становищем під час формування калькуляції вартості паркування в Києві, а Київська міська військова адміністрація це порушення “легітимізувала” – такий висновок зробила Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету (ТАК АМКУ) на своєму сьогоднішньому засіданні”, – сказано в релізі АМКУ.

ТАК АМКУ встановила, що “Київтранспарксервіс” займає монопольне становище в межах Києва та розраховує тарифи, виходячи з обсягу власних видатків. Але в Антимонопольному комітеті вважають аргументи столичних паркувальників при встановленні тарифу на паркування в розмірі 35 гривень за годину в першій зоні (25 та 5 грн – у другій та третій відповідно) безпідставними (“відсутнє документальне підтвердження розрахованого розміру по зазначеним статтям затрат”).

 

Тимчасова адміністративна колегія АМКУ “визнала порушення законодавства про захист економічної конкуренції і з боку КП “Київтранспарксервіс”, і з боку Київської міської військової адміністрації” й наголосила, що КП зловживає монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг з користування відведеними майданчиками для платного паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах Києва та призводять до ущемлення інтересів споживачів. А дії КМВА зі встановлення паркувального тарифу, кажуть в АМКУ, “порушують законодавство про захист економічної конкуренції, легітимізуючи порушення, вчинене комунальниками”.

За результатами розгляду, ТАК АМКУ оштрафувала КП “Київтранспарксервіс” на 3 млн 300 тис. гривень та зобов’язала комунальників та КМВА припинити правопорушення. Це вже другий подібний штраф за місяць жовтень, а крім того, АМКУ вже штрафував згадане КП раніше, наприклад, торік у серпні.

Источник