Ангела Меркель закликала рішуче чинити опір, правому екстремізму який підняв голову в Німеччині

Канцлер Німеччини заявила, що потрібно протистояти правому екстремізму і рівнятися на учасників змови відомою під назвою "операція "Валькірія".

Напередодні 75-ї річниці замаху на Адольфа Гітлера канцлер ФРН Ангела Меркель закликала рішуче чинити опір, правому екстремізму який підняв голову в Німеччині, та брати приклад з організаторів цього замаху.

По переконанню Меркель, 20 липня — дата вчинення замаху — має стати днем пам'яті всіх, хто протистояв нацистському режиму. Канцлер заявила, що вважає учасників змови німецького Опору зразками для наслідування, інформує Ukr.Media.

"Вони показали, що слідують голосу своєї совісті та тим самим формують нову історію Німеччини, яка без них поринула б у морок націонал-соціалізму", — сказала політик.

Меркель сказала, що Німеччина в боргу перед організаторами замаху. А післявоєнна конституція країни, швидше за все, навряд чи з'явилася б без подій 20 липня.

Замах на Гітлера 20 липня відомий під назвами "операція "Валькірія" і "змова генералів". Її готували учасники німецького Опору — військові вермахту. Їх метою було вбивство Гітлера, державний переворот і повалення нацистського уряду. Кульмінацією змови став невдалий замах на життя Гітлера 20 липня 1944 року. Більшість учасників операції стратили.